Gegužės 18 d. Smilgių etnografinėje sodyboje vyko trečia Aukštaitijos regiono tradicinių kapelų šventė – varžytuvės „Prie aukštaitiškos klėtelės“ . Renginys buvo skirtas 100-metį mininčios Lietuvos Dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ pasitiktuvėms. Juo siekiama užtikrinti tradicinio muzikavimo gyvosios tradicijos tęstinumą. Grojantys ir dainuojantys žmonės ir yra toji mūsų, kaip dainuojančios tautos, gyvastis, kuri per amžius tęsiasi iš atminties per dabartį į ateitį.
Šventėje dalyvavo 9 tradicinės kapelos, iš Panevėžio rajono, Utenos ir Rokiškio miestų. Svečių teisėmis dalyvavo Vilniaus miesto tradicinė kapela „Duja“ vad. Arūnas Lunys. Su švente visus pasveikino Smilgių seniūnijos seniūnė Aušra Vyšniauskienė ir renginio koordinatorė Panevėžio rajono savivaldybės kultūros specialistė Lina Daubarienė.
Dalyvių grojimo meistriškumą, sceninę kultūrą, kūrinio šaltinio autentiškumą, ansambliškumą vertino 3 muzikos specialistai: liaudies instrumentų orkestrų vadovas, garso ir vaizdo įrašų leidėjas, prodiuseris, tautiškos kapelos „Sutaras” vadovas Antanas Fokas.
Lietuvos nacionalinio kultūros centro instrumentinio folkloro specialistas, tarptautinių folkloro festivalių, apžiūrų, parodų, konkursų ir Lietuvos dainų šventės Folkloro dienos organizatorius Arūnas Lunys.
Panevėžio rajono savivaldybės švietimo, sporto ir kultūros vyriausias specialistas, varinių pučiamųjų instrumentų orkestro „Aukštyn“ vadovas ir dirigentas Remigijus Vilys.
Nugalėtojais tapo:
III vietos laimėtoja Panevėžio rajono Smilgių kultūros centro tradicinė kapela „Aušrinė“, vadovas Alvydas Čepauskas.
II vietos laimėtoja Panevėžio rajono Vadoklių kultūros centro tradicinė kapela „Susiedai“, vadovas Alpas Mulevičius.
I vietos laimėtoja Rokiškio kultūros centro folkloro ansamblio „Saulala“ kapela vadovas Eugenijus Deksnys.
DIDYSIS PRIZAS ir 200 Eurų atiteko Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro tradicinė kapelai „Rudenėlis“, vadovė Gražina Krikščiūnienė.
Žiūrovų simpatijų prizą pelnė Utenos meno mokyklos tradicinė kapela ,,Mažasis Sietynėlis“, vadovė Rima Garsonienė.
Visos varžytuvėse dalyvavusios kapelos buvo apdovanotos rėmėjų dovanomis, nugalėtojams įteikti diplomai ir piniginis prizas. Vakarą vainikavo modernaus folkloro grupė „Broliai kūjeliai“. 5 valandas trukusi šventė iš tiesų priminė įžangą Lietuvos Dainų šventę. Autentiškoje aplinkoje, autentiškos muzikos apsupti, jautėme vienovę su visu gimtuoju kraštu, su visais gyvenusiais ir gyvenančiais žmonėmis, su visais augusiais ir augsiančias medžiais. Tai mūsų tautos savastis – visados esanti, nesenstanti, nepraeinanti.
Audronė Palionienė
Nuotraukos Ta FoTo
Visas šventės foto albumas yra čia: