Skip to main content

 

Smilgių etnografinėje sodyboje įsibėgėja švenčių ratas, kuriame praėjusį šeštadienį sukosi vyresniųjų liaudiškų šokių festivalis  „Šokis kaip vaivorykštė – kiekvienas jį mato savaip“, kurį organizuoja Smilgių kultūros centras kartu liaudies šokių kolektyvu „Smilgė “,  vadovė Nijolė Vidžiūtė.  Ši šventė buvo turtinga simboliais ir  minėtinomis progomis, kurias šventės eigoje ir vėrėme vieną prie kitos, kartu pindami gerų įspūdžių juostą. Festivalyje, skirtame Aukštaitijos metams, dalyvavo 7 kolektyvai iš visos Aukštaitijos (Radviliškio „Šelmiai“, Pasvalio r. „Šėltinis“, Kauno r. „Džiaukis“, Biržų „Verpetas“, Joniškio „Ratilis“ , Panevėžio r. „Smilgė“ ir Dzūkijos – Elektrėnų „Vijūnas“). Kiekvienam kolektyvui buvo priskirta vis kita Vaivos juostos spalva. Atkreiptas žiūrovų dėmesys   į aukštaitiško tautinio kostiumo ypatumus, liaudiškų šokių manierą, tarmę, kuria vadovai dalinosi įspūdžiais, patirtais būnant, bendraujant ir šokant pačioje Aukštaitijos širdyje, senovinėje pasiturinčio aukštaičio sodyboje. Buvo paminėta ir Meilės deivės Mildos diena, ir deivės Vaivos išausta Meilės juosta, sužavėjusi patį Perkūną.  Į renginio vedėjos užduodamus klausimus atsakymus žinojusiems žiūrovams atiteko auksiniai riestainiai, panašūs į aukso žiedus, kurie yra šeimos sukūrimo simbolis, prisimenant, kad gegužės 15 d. – Tarptautinė šeimos diena.

Šventėje buvo šilta ne tik nuo palankaus oro, bet ir nuo žmonių šypsenų, nuo liaudiškos muzikos, nuo kolektyvų draugystės ir meilės lietuvių liaudies menui. Nuo gausybės dovanų  vieni kitiems ir bendro visų kolektyvų šokio kieme „Į kermošių“.  Su dovanomis atvyko ir LR Seimo narė Guoda Burokienė.  O Smilgių parapijos klebonas Eugenijus Staleronka apgailestavo, kad neatsinešė jokios materialios dovanos, tačiau Dievo palaimos dovana yra pati vertingiausia.

Klojime  atgijo ne tik scena, bet ir sienos, kur  eksponuojamos 2 parodos, atskleidžiančios Panevėžio r.  esamą ir kažkur nutolusį laiką: Tiltagalių kultūros centro  tapytų langinių ir Naujamiesčio kultūros centro šiaudinių skulptūrų fotografijų parodos.

Liaudiškos šventės autentiškoje aplinkoje suteikia tikrumo jausmą.  Jos apie tai kas karta iš kartos mūsų tautos gyslomis teka. Tai šokiais, dainomis, rateliais, tautodaile pasakojamos istorijos.  Ateikite, atvykite pabūti kartu, tarp to kas sava, tikra, kas gyvina mūsų lietuvišką sielą.